Titan Celestor 2.0 Smartwatch with 1.43″ inch AMOLED Display, Dual band GPS, Titan Q, Training Load & Readiness
₹11,499.00 Original price was: ₹11,499.00.₹10,349.00Current price is: ₹10,349.00.
10 in stock
100% Genuine
Free Shipping
Secure Payment
GST Invoice
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts up to 20% Read more
Product Description
Experience powerful performance and everyday convenience with this premium smartwatch featuring a vibrant 1.43″ AMOLED display with 1000 nits brightness and a sharp 466×466 resolution. Stay adventure-ready with dual-band GPS, ABC sensors, Offline Maps, and Return-to-Start, while advanced fitness tools like Zone2 Training, Training Load & Readiness, MET Score, and Standing Goal keep your workouts smarter. Monitor your well-being with a complete 24/7 Health Suite, including HRM, SpO2, Sleep & Nap Detection, Vitality Score, and Smart Hydration. Built with a durable aluminum case and rotary crown, it also packs smart features like Titan Q, BT calling, Offline Music, AI Day Brief, To-Do lists, alarms, timers, adaptive watch faces, and a premium hybrid strap-delivering the perfect balance of style, intelligence, and performance.
Product Specifications
|
Case Shape
Round
|
Dial Diameter
44mM
|
Movement
Smart
|
|
Gender
Unisex
|
Dial Colour
NA
|
Display
Smart
|
| Dial Material | Stainless Steel |
| Dial Color | NA |
| Glass Material | Panda Glass |
| Strap Type | Strap |
| Strap Colour | Black |
| Strap Width | 22 mm |
| Buckle Type | Buckle |
| Warranty Period | 12 Months |
| Water Resistance | 30 M |
| Case Thickness | 11.5 mm |
| Weight | 150 GM |
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Dimensions | 46.5 × 46.5 cm |
|---|
Return & Refund Policy
Due to the nature of premium lifestyle products including watches, sunglasses, perfumes, smartwatches, wallets, and other accessories, we do not offer returns for reasons such as dislike, change of mind, or personal preference.
Returns are accepted only in cases of verified manufacturing defects, wrong product delivery, or damage during transit. In such eligible cases, a replacement will be provided after proper verification as per our policy guidelines.
For complete return terms, eligibility criteria, and process details, Click Here to read our full Return & Refund Policy.
Related products
