NoiseFit Halo
₹7,999.00 Original price was: ₹7,999.00.₹2,699.00Current price is: ₹2,699.00.
10 in stock
100% Genuine
Free Shipping
Secure Payment
GST Invoice
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts up to 20% Read more
Product Description
Where classic form meets modern function, Halo is crafted to look sharp and keep you seamlessly connected.
Product Specifications
|
Case Shape
Round
|
Dial Diameter
44mM
|
Movement
Quartz
|
|
Gender
Unisex
|
Dial Colour
N/A
|
Display
AMOLED
|
| Dial Material | Stainless Steel |
| Dial Color | N/A |
| Glass Material | Mineral Glass |
| Strap Type | Strap |
| Strap Colour | vintage Brown |
| Strap Width | 22 mm |
| Buckle Type | Buckle |
| Warranty Period | 24 Months |
| Water Resistance | 30 M |
| Case Thickness | 7.4 mm |
| Weight | 56.8 GM |
| Dimensions | 47.4*47.4*11mm |
| Dimensions | 47.4 × 47.4 cm |
|---|
Return & Refund Policy
Due to the nature of premium lifestyle products including watches, sunglasses, perfumes, smartwatches, wallets, and other accessories, we do not offer returns for reasons such as dislike, change of mind, or personal preference.
Returns are accepted only in cases of verified manufacturing defects, wrong product delivery, or damage during transit. In such eligible cases, a replacement will be provided after proper verification as per our policy guidelines.
For complete return terms, eligibility criteria, and process details, Click Here to read our full Return & Refund Policy.
Related products
Fastrack Ella Women Smartwatch with 1.2″ inch AMOLED Display, Patterned Bezel , AI Watchface & AI Chat, Functional Crown
Fastrack No Nasties Perfume Spray Hype
Fastrack Noir Rizz Women Smartwatch with 1.72″ inch HD Display, Womens Health, Functional Crown, BT Calling, SpO2, Additional Silicone Strap
