Titan AiRA Women Smartwatch 1.70″ inch AMOLED Display, AI Chat, Functional Crown, 24/7 Health Suite, HRM, Luna Wellness.
₹7,499.00
10 in stock
100% Genuine
Free Shipping
Secure Payment
GST Invoice
Apple Shopping Event
Hurry and get discounts up to 20% Read more
Product Description
The Titan AiRA smartwatch features a stunning 1.70� square AMOLED display with 336*336 resolution and 1000 nits brightness, delivering crystal clear visuals even outdoors. Designed with a premium dual-color case and ultra-slim 10mm profile, it offers both style and comfort for everyday wear, supported by a functional crown for smooth navigation. Powered with smart AI capabilities like AI Chat and AI Watch Faces, it enhances personalization and convenience. Track complete wellness with Luna Wellness suite, 24/7 health monitoring including HRM, SpO2, sleep and stress tracking. With BT calling support, IP68 water resistance, alarms, stopwatch and timer – this smartwatch combines performance, intelligence, and modern design in one powerful wearable.
Product Specifications
|
Case Shape
Square
|
Dial Diameter
44mM
|
Movement
Smart
|
|
Gender
Unisex
|
Dial Colour
NA
|
Display
Smart
|
| Dial Material | Stainless Steel |
| Dial Color | NA |
| Glass Material | Panda Glass |
| Strap Type | Brecelet |
| Strap Colour | Rose Gold |
| Strap Width | 22 mm |
| Buckle Type | Buckle |
| Warranty Period | 12 Months |
| Water Resistance | 30 M |
| Case Thickness | 10 mm |
| Weight | 150 GM |
| Dimensions | 10 × 10 × 5 cm |
| Dimensions | 38 × 38 cm |
|---|
Return & Refund Policy
Due to the nature of premium lifestyle products including watches, sunglasses, perfumes, smartwatches, wallets, and other accessories, we do not offer returns for reasons such as dislike, change of mind, or personal preference.
Returns are accepted only in cases of verified manufacturing defects, wrong product delivery, or damage during transit. In such eligible cases, a replacement will be provided after proper verification as per our policy guidelines.
For complete return terms, eligibility criteria, and process details, Click Here to read our full Return & Refund Policy.
